Jak se změnila práce obchodních zástupců?

Díky novým technologiím, myšlení zákazníků a struktury obchodu, je práce obchodních zástupců jiná než bývala. Firmy změnily své požadavky na práci obchodních zástupců. Před 20 lety, byla daleko větší svoboda, volnost. Mohli jste si práci organizovat podle svého.

V reportáži Ekonomiky plus, uvidíte jak se vyvíjela práce obchodních zástupců. Od natočení této reportáže se situace o něco změnila. Je stále důležitější s trhem držet krok.

Proměna obchodních zástupců během 20 let

 

 

V článku: Jak se dříve prodávalo, najdete největší rozdíly, v profesi obchodního zástupce za 20 let. Mnozí se zajímáte o práci obchodních zástupců, jak vypadá práce v terénu, co se od obchodního zástupce očekává, jak vypadá pracovní den “obchoďáka”.

V dnešní době už nestačí prodávat, stejným způsobem jako před dvaceti lety. Je důležité mít strategii, co a jak dělat, využívat všech technologií, které Vám mohou pomoci. Základy a principy prodeje zůstávají stejné.  Dané základy je potřeba doplnit o nové nápady a postupy, které fungují teď.

Dům se staví také na stejném principu. Nejdříve se založí a udělají základy, až jsou pevné, začnete stavět obvodové zdi, strop uděláte v další etapě. Střecha se dělá na konec. Stavby současnosti se liší materiály a technologiemi, ale začíná se od základů, podle osvědčených postupů.

Podobně postupujte i při práci. K Vašim znalostem (základu) přidávejte další vědomosti, zkoušejte a využívejte nabízených příležitostí. Myslete strategicky, vzdělávejte se.

Říkáte si, že je to jedno? Možná dnes ano, ale co zítra? Nezapomínejte, že trh kráčí mílovými kroky.  Je na Vás, jestli Vám uteče.  Využijte příležitosti a vyžádejte si PDF knihu: Nastartujte kariéru obchodního zástupce, snadno a chytře. Je zdarma. V knize najdete základy jak úspěšně prodávat.

Ivana Sáčková
Skvěle se vyznám v práci obchodního zástupce. Věnuji se ji přes 19 let. S radostí pomáhám obchodním zástupcům a podnikatelům zvyšovat úspěšnost a efektivitu prodeje. Díky tomu za stejný čas více prodají a žijí své sny.
Jsem autorkou jedinečného e-booku Manuál úspěšného obchodního zástupce , ve kterém předávám ověřené prodejní principy a úspěšnou obchodní strategii. díky které můžete i vy nělikanásobně rozšířit maloobchodní síť zákazníků. dovézt rekordní tržbu v historii firmy a žít své sny.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů