Top 10 nejhůře obsazovaných pozic 2014

V úterý 10. června 2014 byly zveřejněny výsledky 9. ročníku každoročního průzkumu ManpowerGroup – Nedostatek lidí s potřebnou kvalifikací, který se zaměřuje na obsaditelnost konkrétních pozic vhodným uchazečem.

Průzkum je prováděn každoročně jako součást pravidelného kvartálního průzkumu Manpower Index trhu práce a zaměstnavatelům byla položena otázka:

Které z pozic jsou pro vás nejhůře obsaditelné vhodným uchazečem?

Top 10 nejhure obsazovanych pozic 2014Nejhůře obsaditelné pozice 2014 v ČR

  1. Řemeslník
  2. Inženýr
  3. Účetní a finanční pozice
  4. Dělník
  5. Obchodní zástupce
  6. Projektový manažer
  7. Technik
  8. Uklízečky a hospodyně
  9. Management/Executive management
  10. IT pracovník (především programátor a vývojář)

„Na trhu chybí především lidé s technickým vzděláním. Řemeslníci, technici, mechanici, obchodníci a pracovníci informačních technologií se již tradičně dostávají do první desítky žebříčku pozic, na které firmy nejhůře hledají vhodné kandidáty,” říká Jaroslava Rezlerová

Další otázka, která byla zaměstnavatelům při průzkumu položena:

Jaké jsou nejčastější důvody pro obtížné obsazování pracovních pozic?

Hlavní důvody, proč zaměstnavatelé nemohou obsadit volné pozice, jak globálně, tak v České republice, jsou nedostatek tvrdých a technických dovedností, specifické kvalifikace, uchazečů, měkkých dovedností, zkušeností. Dále přehnané nároky na ohodnocení, i když v tomto bodě výzkum pro ČR ukazuje méně než poloviční hodnotu ve srovnání s předchozím rokem (25 % vs. 11 %).

 pruzkum Manpower

 Zdroj: Manpower Česká republika
 

Dlouhodobý problém s obsazováním pozice obchodního zástupce nezmizel.  Podle průzkumu ani hned tak nezmizí.

Hlavním důvodem proč nejsou zaměstnavatelé schopni najít vhodné uchazeče, jsou jejich kompetence a nedostatek měkkých a tvrdých dovedností. Až na předposledním místě je nedostatek zkušeností.

Po obchodních zástupcích je stále velká poptávka, ale má to háček.  Zaměstnavatelé chtějí lidi, kteří něco umí a chtějí své dovednosti rozvíjet.

Jak se stát žádaným obchodním zástupcem? Začněte na sobě pracovat. Získejte teoretické znalosti, převeďte je do praxe. Jednáním se zákazníky získejte obchodní zkušenosti.  Pracujte na Vašem sebezdokonalování a efektivitě prodeje.

Jinou cestu k úspěšnému prodeji neznám.  Pouze zkratku v podobě tipů, návodů a postupů, které vám tuto cestu usnadní a urychlí. Začněte tím, že si stáhnete PDF knihu: Nastartujte kariéru obchodního zástupce, snadno a chytře. Zatím je zdarma.

 

Ivana Sáčková
Skvěle se vyznám v práci obchodního zástupce. Věnuji se ji přes 19 let. S radostí pomáhám obchodním zástupcům a podnikatelům zvyšovat úspěšnost a efektivitu prodeje. Díky tomu za stejný čas více prodají a žijí své sny.
Jsem autorkou jedinečného e-booku Manuál úspěšného obchodního zástupce , ve kterém předávám ověřené prodejní principy a úspěšnou obchodní strategii. díky které můžete i vy nělikanásobně rozšířit maloobchodní síť zákazníků. dovézt rekordní tržbu v historii firmy a žít své sny.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů