Jaká je Vaše motivace?

Víte, proč něco děláte, co je Vaše motivace. Zeptejte se sami sebe, jaké máte důvody, pro to co děláte. Sportujete, protože Vás to baví nebo chcete zhubnout? Do práce chodíte, protože Vás baví nebo z něčeho musíte žít? Oba pohledy jsou zcela odlišné a odlišná je i síla Vaší motivace.

Motivaci najdete vždy, když něco děláte, protože Vás to baví. Váš mozek se nezaobírá myšlenkou, proč to děláte. Kolik času potřebujete, jestli byste neměli dělat něco jiného, apod.

Motivaci hledáte obtížně v případech, kdy musíte dělat nějakou činnost z donucení, nebaví Vás to, je Vám to nepříjemné. Vaše podvědomí Vám posílá myšlenky, které celou situaci ještě zhoršují. Vymýšlí důvody, proč byste tuto činnost měli odložit, proč ji nedělat.

Mnoho lidí vůbec nepřemýšlí nad tím, co dělají. Sice jsou naštvaní na celý svět, že zrovna oni musí dělat to a to, za tak málo. Bez jakékoliv změny, jedou ve stejných kolejích dál a dál.

Je to i Vaše situace?  Tak něco změňte, něco udělejte jinak. 

  • Máte strach změnit práci? Říkáte si, v dnešní době to nemůžu riskovat.  Co kdybyste žádnou práci nenašli a byli nezaměstnaní. Naprosto Vás chápu.
  • Pak musíte změnit Váš pohled na práci, která je pro Vás nezbytná.
  • Najděte si čas na přemýšlení, v tichu a klidu se zamyslete nad tím, co Vám práce přináší.
  • Nemyslete na negativní věci, které Vás rozčilují, např. šéf chce po Vás zbytečnosti, musíte chodit přesně na čas,…
  • Zaměřte se na pozitivní věci, které Vám práce přináší. Např. jistota, že zabezpečíte rodinu, zaplatíte hypotéku, máte peníze na dovolenou,…
  • Naučte se na Vaši práci dívat pozitivně, hledejte důvody proč ano.
  • Vymyslete si cíl, proč máte ještě vydržet. Současně připravujte Vaše podvědomí na to, že po dosažení cíle, práci změníte. Máte děti na škole, cíl může být jejich maturita, promoce. Po tomto datu, bude pro Vás jednodušší práci změnit.
  • Další možností je vzdělávat se v oboru, který Vás baví, postupně se připravovat na změnu práce nebo profese.

Např. zajímá Vás práce obchodního zástupce, prodejce, chcete mít vlastní podnikání?  Začněte postupně sbírat informace, naučte se základy obchodních dovedností, naučte se pozitivně myslet, zvyšujte si sebevědomí.

Vyžádejte si PDF zdarma. Kniha: Nastartujte kariéru obchodního zástupce, snadno a chytře, Vám pomůže. V knize najdete nejdůležitější návody, jak postupovat při obchodním jednání.

Doporučuji, nejdříve najděte motivaci, proč něco dělat a potom přemýšlejte, jak to uděláte.  Jakého pozitivního cíle dosáhnete.

Vyzkoušejte tento postup a zjistíte, že Váš život je nějaký jiný. 

Ivana Sáčková
Skvěle se vyznám v práci obchodního zástupce. Věnuji se ji přes 19 let. S radostí pomáhám obchodním zástupcům a podnikatelům zvyšovat úspěšnost a efektivitu prodeje. Díky tomu za stejný čas více prodají a žijí své sny.
Jsem autorkou jedinečného e-booku Manuál úspěšného obchodního zástupce , ve kterém předávám ověřené prodejní principy a úspěšnou obchodní strategii. díky které můžete i vy nělikanásobně rozšířit maloobchodní síť zákazníků. dovézt rekordní tržbu v historii firmy a žít své sny.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *