Je sleva řešení na nedostatek zákazníků?

Je sleva řešení na nedostatek zákazníků?Mohlo by se zdát, že ano. Proč jsou slevy na prvním místě při obchodním jednání? Patříte mezi ty, kteří se dobrovolně a zbytečně vzdávají části zisku?

Dostali jste slevu, kterou jste ani nechtěli?

Já ano. Jako každý mám zaplatit pojištění na auto. Řekla jsem si, že než pojištění zaplatím, nechám si ho ještě přepočítat. Za dva roky cena auta klesla, a proto může být pojištění levnější.

S poradkyní jsem se domluvila, že než dorazím, připraví návrh pojištění podle aktuální ceny auta. Vše bylo nachystané, tak jak poradkyně slíbila. Nová smlouva vycházela o 1300 Kč méně, což mě mile překvapilo.

Ukázala mně ještě levnější variantu ručení.  Diskutovaly jsme o rozdílech obou variant. Levnější varianta měla o hodně nižší limity plnění. Vysoké limity plnění byly pro můj výběr rozhodující. Více než pár stovek navíc, byla pro mě důležitější jistota na cestách v zahraničí.

V důsledku snížení spoluúčasti z 5% na 1% se cena přiblížila k původní částce. Přesto jsem byla spokojená. Nová smlouva měla výhody, které v původní smlouvě nebyly. V tento okamžik bych smlouvu podepsala a spokojeně odešla.

Ale poradkyně, hned vyrukovala s další speciální slevou. Čarovala s ní tak dlouho, až byla s cenou spokojená. Dostala se zase o 1200 Kč pod cenu na staré smlouvě. Dorazila mě ještě slovy: „Jestli si to potřebujete rozmyslet, máte ještě pár dní čas na podepsání.“ (Moje obchodnické srdce, dostalo další ránu.)

Po vypsání nové smlouvy jsme si chvíli povídaly, (já jsem poslouchala a poradkyně mluvila). Vyslechla jsem pár smutných příběhů, kde lidi doplatili na to, že šetřili na povinném ručení.

Příběhy měly jedno společné. Nejlevnější povinné ručení. Lidé neviděli jeho hodnotu. Proto tvrdili, že na dražší nemají. Těmito zákazníky byla ovlivněna i poradkyně. Měla pocit, že každý chce to nejlevnější. 

Kdyby poradkyně ukázala zákazníkům možná rizika a důsledky nízkého pojištění, mohla mně vyprávět příběhy spokojených zákazníků a dostávat jejich doporučení. Zákazníci by sice zaplatili o stovku či dvě víc, ale vyhnuli by se problémům. Nikdo by na nich nevymáhal tisícové náhrady škody.

I takto se dá odpovědět na otázky. „Je sleva řešení na nedostatek zákazníků? Jak vyzrát na nedostatek zákazníků a jak najít nové?“

 

Ivana Sáčková
Skvěle se vyznám v práci obchodního zástupce. Věnuji se ji přes 19 let. S radostí pomáhám obchodním zástupcům a podnikatelům zvyšovat úspěšnost a efektivitu prodeje. Díky tomu za stejný čas více prodají a žijí své sny.
Jsem autorkou jedinečného e-booku Manuál úspěšného obchodního zástupce , ve kterém předávám ověřené prodejní principy a úspěšnou obchodní strategii. díky které můžete i vy nělikanásobně rozšířit maloobchodní síť zákazníků. dovézt rekordní tržbu v historii firmy a žít své sny.
Komentáře
  1. Pepan Mencl napsal:

    jo tak to je pěkný zážitek 😉

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *