Jeden malý krok může rozhodnout o (ne)uzavření obchodu

jeden krok rozhoduje o uzavreni obchoduJeden krok (pár metrů), může změnit zamračenou oblohu na nádherný slunečný den. Jeden malý krok může rozhodnout o (ne)uzavření obchodu. Jeden krok vás může vystřelit z průměru mezi vítěze.

 

Co vás dokáže „vyhecovat“ k zásadnímu rozhodnutí?

Přemýšleli jste někdy nad tím? Jaký může být ten váš krok, který rozhoduje o vašem spokojenějším životě? Co je to?

Může to být cokoli. Každý z nás to má jinak. U mě to byla a je touha lyžování v Alpách. Užívat si desítky nebo stovky kilometrů sjezdovek, které střídáte podle libosti. Můžete jet s větrem o závod a zažívat úžasnou euforii a adrenalin. Jste svobodní, užíváte si azurové oblohy a nádherného prašanu.(Když se to povede matce přírodě pěkně namíchat :).

20141214_102706 (1)

Tyto emoce, pocity a nevím co ještě, mě dokážou zvednout ze židle. I pro tohle jsem ochotna jít za svoji zónu komfortu.

 

Nebýt toho, nečetli byste tento článek. Tento blog a školení pro obchodní zástupce by nepomohlo tisícům lidí, …nerozhodla bych se pro profesi obchoďáka a následně koučování a trénink obchodních zástupců.

Teď je řada na vás. Najděte váš zvedač ze židle, který vás dokáže rozhýbat. Říkám mu motor, bez vlastního motoru (vnitřní motivace) se neposunete o moc dál. Motivace zvenčí dlouho nefunguje. Asi jste někdy zažili, že vás někdo namotivoval. Vy jste byli sice nadšení, ale nic jste neudělali. Žádnou akci, žádné dílčí kroky, aby se dostavil předpokládaný výsledek. Díky tomu se nic nestalo. Nadšení se vytratilo a život šel dál ve starých vyjetých kolejích.

Lyžování a hory mě naučily respektu a pokoře. Umí být úžasné, přívětivé i nemilosrdné, stejně jako obchod a prodej. Je potřeba být připraven na náhlou změnu, i když se zdá, že se nic neděje. Stačí podcenit nějakou maličkost, třeba přípravu a může být zle. Přitom většinou stačí udělat jeden malý krok. Pak další a další. Obchod se dá do pohybu a přicházejí první úspěchy a výsledky.

Štěstí přeje připraveným

Je začátek roku, který je vhodný pro trošku plánování. Možná vám už šéfové naplánovali roční obrat a rozpočítali povinnou měsíční tržbu. Pokud ne,

vytvořte si vlastní plán ročního obratu.

  • Spočítejte si, kolik vám vychází obrat na jednotlivé měsíce.
  • Kolik potřebujete mít týdně, abyste měli vyděláno.
  • Jaký obrat vychází na den.
  • Kolik musíte mít schůzek.
  • Jaký máte poměr prodeje (kolik potřebujete schůzek abyste 1x prodali).
  • Kolik potřebujete oslovit zákazníků, abyste si sjednali schůzku.
  • Kolik potřebujete nových zákazníků, abyste splnili plán.
  • Dál můžete navázat dalšími podrobnostmi a detaily.

 

Přeji vám, abyste nejenom v obchodě, měli odvahu udělat třeba jen jediný krok, který vás vyvede nad mraky ke slunečné obloze, z průměru k vítězství a splněným snům.

Jeden maly krok

 

Inspiroval vás článek? Sdílejte ho s vašimi přáteli a budu ráda i za váš názor a komentář.

Ivana Sáčková
Skvěle se vyznám v práci obchodního zástupce. Věnuji se ji přes 25 let. S radostí pomáhám obchodním zástupcům a podnikatelům zvyšovat úspěšnost a efektivitu prodeje. Díky tomu za stejný čas více prodají a žijí své sny.
Jsem autorkou jedinečného e-booku Manuál úspěšného obchodního zástupce , ve kterém předávám ověřené prodejní principy a úspěšnou obchodní strategii. díky které můžete i vy nělikanásobně rozšířit maloobchodní síť zákazníků. dovézt rekordní tržbu v historii firmy a žít své sny.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů