Chcete být úspěšní, přestaňte se vymlouvat.

Znáte to? Chcete něco dokázat, chcete být úspěšní, chcete mít dům, luxusní auto, dovolené.  No jo, ale když, já nemůžu. Nemám čas, nemám na to buňky, nemám nápad, nemá mě kdo pohlídat děti, nemám peníze. Napadají vás ještě další výmluvy? Přemýšleli jste někdy nad tím, proč se vymlouváte.

Proč hledáte výmluvy, když chcete být úspěšní.

Místo přemýšlení, jak si splnit sen, se vaše myšlenky ubírají směrem k výmluvám. Více výmluv pro vás znamená lepší pocit, že za nic nemůžete. Za všechno můžou okolnosti, všichni a všechno se spiklo proti vám? Výsledkem je, že si pěkně zdůvodníte, že váš sen byla hloupost.

Víte, že výmluvami zabíjíte váš úspěch a vlastní sny?

Hlavním důvodem výmluv je strach a nejistota z neznáma. Přiznejte sami sobě, že se raději pohybujete v místech a situacích, které znáte. Výmluvami si zdůvodňujete obavy. Výmluvy se stávají legitimním důvodem, proč nemůžete. Výmluvy vám brání, udělat krok za vaši zónu komfortu.

Při práci obchodního zástupce, jste stále za komfortní zónou. Připravte se na skutečnost, že zákazníky vaše zóna komfortu nezajímá. Každého nejvíc zajímá vlastní pohodlí. Stop. Mimo úspěšného obchodního zástupce.

Jako obchodní zástupce se dostanete za hranici vašeho pohodlí velice často. Hodně daleko, ne jenom o jeden krok, ale daleko do neznáma. Ze začátku se možná budete bát, ale časem si zvyknete a budete si stále nové situace užívat. Každý den je jiný, žádný se neopakuje. I když jezdíte na stejná místa, vždy je návštěva jiná.

Chcete být úspěšní, přestaňte se vymlouvat a udělejte první krok za hranici pohodlí, za vaši zónu komfortu.

Např. V přírodě je překročení zóny komfortu zařízeno jinak. U orlů to funguje takto.  Orel si postaví hnízdo na skále. Základ hnízda je z velkých a silných větví, aby bylo stabilní a nespadlo. Následují menší a pružnější větve, které zajistí bezpečí ptáčat. Další vrstvy zajistí orlíkům pohodlí. Suchá tráva a peří jsou pro ptáčata zónou komfortu.

Po vylíhnutí mají orlíci veškerou péči a pohodlí. Přijde dospívání, pohodlí mladých orlíků začíná být omezováno. Mladým orlům dorůstá peří. Potřebují trénovat létání, aby zesílili a mohli létat. Proto rodičové z hnízda začnou vyhazovat peří, trávu, malé větvičky, větve, až na holou skálu. Tímto postupem, zajistí svým ptáčatům takové nepohodlí, že se mláďata odhodlají a vzlétnou do neznáma.

Zahoďte vaše výmluvy a vzlétněte. Pohled z výšky se vám bude líbit.

Ivana Sáčková
Skvěle se vyznám v práci obchodního zástupce. Věnuji se ji přes 19 let. S radostí pomáhám obchodním zástupcům a podnikatelům zvyšovat úspěšnost a efektivitu prodeje. Díky tomu za stejný čas více prodají a žijí své sny.
Jsem autorkou jedinečného e-booku Manuál úspěšného obchodního zástupce , ve kterém předávám ověřené prodejní principy a úspěšnou obchodní strategii. díky které můžete i vy nělikanásobně rozšířit maloobchodní síť zákazníků. dovézt rekordní tržbu v historii firmy a žít své sny.
Komentáře
  1. BrokeN napsal:

    Díky moc za tenhle motivační článek! Přiznám se, že s pocitem, že “to nepůjde”, bojuju hodně často, a proto se musím průběžně hodně motivovat – třeba podobnými články… Díky za ně 😉

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *