Chcete být úspěšní, zbavte se dluhů.

zbavte se dluhuNěkteří z Vás se budou možná divit, jak dluhy souvisejí s úspěchem. Dluhy i úspěch, jsou výsledkem Vašeho myšlení. Vývoj života záleží na Vašem myšlení. Pozitivní myšlení směřuje k úspěchu a negativní k prohře.

Při honbě za majetkem je dobré si uvědomit jedno. Přijde-li k Vám nějaká životní příležitost a Vy jste bez volných financí, budete mít smůlu. Smutně si řeknete, snad příště. Ale žádné příště být už nemusí. Mohli jste mít úspěch, místo něj máte dluhy a strach, abyste nepřišli o práci.

Jak by řekl Robert T. Kiyosaki, zbavte se špatných dluhů. Je užitečné dluh rozlišovat na dobrý a špatný.

Dobrý dluh Vám pomůže peníze vydělat. Např. v bance si půjčíte peníze na nemovitost, která Vám bude generovat zisk. Dluh zaplatíte z pronájmů kanceláří, bytů,…

Špatný dluh Vám peníze bere. Banka Vám půjčí na rodinný domek a Vy potom hypotéku splácíte ze svého platu zaměstnance. V tomto okamžiku jste se chytili do dluhové pasti. Placení hypotéky 10–30 let, je tzv.“Krysí závod“. Lapili Vás, chodíte do práce, abyste mohli platit dluhy.

Aby se tento dluh stal dobrým, museli byste nejdříve domek 5–10 let pronajímat. Než byste zaplatili bance, bydleli byste v původním bytě. Hypotéku Vám zaplatí nájemci. Nájem by měl být vyšší než hypotéka, aby Vám zbylo na údržbu domu. Odložení stěhování do nového bydliště o 5–10let, Vám umožní vyhnout se dluhové pasti. 

Pro názornost jsem zvolila hypotéku na bydlení, ale špatné dluhy jsou všude kolem nás. Stačí si kupovat vše, když máte pocit, že to nutně potřebujete. Skutečnost, že si neumíte udržet vydělané peníze, Vás dostává do dluhové pasti. Půjčky na vánoční dárky, dovolené, vybavení domácnosti, elektroniku, auta, atp.

Jednoduchý plán, jak se zbavit dluhů, najdete v knize Nejbohatší muž v Babylóně, autor knihy je G. S. Mason.

Plán na oddlužení. Odkládejte 20% z výdělku na dluhy, naučte se žít z 70% a 10% výdělku šetřete, abyste měli nějaký kapitál. Podmínkou tohoto plánu, je seznam všech dluhů a dohoda se všemi, kterým dlužíte. Vysvětlení situace, že nemůžete splatit vše najednou. Rozpočet, který dodržíte.

Fungovalo to v Babylóně, podobné finanční dohody se sepisují i dnes. Po zaplacení dluhů si stále odkládejte minimálně 10% z vydělaných peněz. Tyto odložené peníze Vám pomohou při dosažení úspěchu.

Myslím si, že tento plán může úspěšně využít každý, kdo se dostal do finančních problémů.

 

Ivana Sáčková
Skvěle se vyznám v práci obchodního zástupce. Věnuji se ji přes 19 let. S radostí pomáhám obchodním zástupcům a podnikatelům zvyšovat úspěšnost a efektivitu prodeje. Díky tomu za stejný čas více prodají a žijí své sny.
Jsem autorkou jedinečného e-booku Manuál úspěšného obchodního zástupce , ve kterém předávám ověřené prodejní principy a úspěšnou obchodní strategii. díky které můžete i vy nělikanásobně rozšířit maloobchodní síť zákazníků. dovézt rekordní tržbu v historii firmy a žít své sny.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů