Chybí Vám motivace? Práce Vás už nebaví?

chybi vam motivaceJste otrávení? Musíte se přemlouvat, abyste odvedli požadovanou práci? Víte, že byste měli, ale nechuť je silnější? Každý den se mezi lidmi, setkávám s odevzdaností a pocitem bezmoci.

Záleží na tom, z jaké příčiny se takové pocity objeví. Obchody se Vám nedaří, máte pocit, že všechno děláte špatně? Taková období, jsou pro obchodní zástupce, velice náročná na psychiku.

Je hodně možných důvodů, proč se Vám najednou nechce. Zkuste se zamyslet nad tím, proč děláte práci obchodního zástupce nebo prodejce? Co se Vám na této práci líbí. Nebo práci obchodního zástupce děláte jenom pro peníze? Zajímají Vás produkty, které prodáváte?  Zajímáte se o lidi? Líbí se Vám práce s lidmi? Kdybyste si mohli vybrat, prodávali byste dál stejné produkty jako nyní? Čeho chcete v životě dosáhnout? Jaké máte pracovní a osobní cíle?

Z Vašich odpovědí zjistíte, proč Vám chybí motivace. Všechno má vliv na Vaše myšlení a postoj.

V obchodě jsou období, kdy se prodává líp, někdy zase hůř. Můžete se honit a výsledek nestojí za nic. Jindy máte pocit, že jste moc práce neudělali a prodeje jsou vysoké. Obchodní zástupce se musí naučit tyto stresové situace zvládat.  Díky ekonomické krizi, jsou tyto propady a nárůsty větší, než bývaly.

Běžně se stává, že najednou prodáte za poslední týden v měsíci to, co jste neprodali za tři předchozí týdny. První tři týdny jste si mysleli, že vyděláte s bídou na slanou vodu a ten poslední týden Vás zachránil. Jako obchodní zástupce máte na vybranou, buď se naučíte zvládat Vaše emoce, nebo změníte práci.

Přístup k práci, je i jeden z důvodů, proč obchodní zástupci mění častěji firmu, pro kterou pracují. Někteří odcházejí od obchodní činnosti úplně, důvodem bývá psychická zátěž.

Výzkumy uvádějí, že po 5-7 letech, dochází k tzv. „vyhoření“. Netýká se to jenom obchodních zástupců, ale manažerských a vedoucích funkcí. Čím máte vyšší funkci, máte vyšší odpovědnost, větší stres – vyhoření nastává rychleji. Jde o Vaši schopnost, jak se vyrovnáte se stresem a jak dokáže stres odbourat. V případě vyhoření se Vaše mysl nestačí regenerovat, a sama stres odbourat. Díky zažitým stereotypům ztratíte chuť k práci i motivaci něco změnit.

„Vyhoření“ dokážete zabránit jedině, pozitivním myšlením a pozitivním postojem. Čím víc pozitivní energie do Vaší hlavy dostanete, tím máte větší šanci na přežití.

Ze začátku si neuvědomujete, jak z Vás zákazníci dovedou vysát veškerou pozitivní energii.

Padá na Vás únava, nechuť, beznaděj, pocit bezmocnosti? Doplňujte svoji pozitivní energii pravidelně.

Poslouchejte v autě motivační a vzdělávací audia, audia na pozitivní myšlení, audia o obchodě.  Místo televizních novin a podobných pořadů si poslechněte nějakou internetovou přednášku. Další možností jsou motivační filmy, knihy, relaxace, sport a odpočinek. Tyto aktivity Vás mohou od „vyhoření“ také zachránit. Vyhýbejte se negativním vlivům, které na Vás působí ze všech stran.

Pocity bezmoci zažije každý obchodní zástupce, znám to z vlastní zkušenosti. Najděte si nový cíl, který si chcete splnit. Najděte si novou motivaci, proč dělat práci obchodního zástupce a pocit bezmocnosti zmizí. Vrátí se Vám klid a radost ze života.


Ivana Sáčková
Skvěle se vyznám v práci obchodního zástupce. Věnuji se ji přes 19 let. S radostí pomáhám obchodním zástupcům a podnikatelům zvyšovat úspěšnost a efektivitu prodeje. Díky tomu za stejný čas více prodají a žijí své sny.
Jsem autorkou jedinečného e-booku Manuál úspěšného obchodního zástupce , ve kterém předávám ověřené prodejní principy a úspěšnou obchodní strategii. díky které můžete i vy nělikanásobně rozšířit maloobchodní síť zákazníků. dovézt rekordní tržbu v historii firmy a žít své sny.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *