Jak na pozitivní myšlení.

pozitivni mysleniNa téma pozitivní myšlení je napsáno velké množství knih. Z mého pohledu je u nás nejznámějším bestsellerem kniha Napoleona Hilla: Myšlením k bohatství. Zjednodušeně řečeno, kniha je návodem pro pozitivní myšlení a osobní rozvoj. Jak autor v knize uvádí, myšlenka je základem úspěchu. Nejdříve je myšlenka a potom materiální bohatství.

V knize najdete jak rozvíjet vaše dobré vlastnosti, jak se sebevzdělávat, jak začít s podnikáním. Nejdříve získejte duševní bohatství a díky pozitivnímu myšlení, přijde i bohatství materiální.

Vedou se různé diskuse, jaký vliv má pozitivní myšlení na naše vidění světa? Má vliv na úspěch nebo to je výmysl?

Vědci tvrdí, že lidský mozek funguje jako počítač. Každý z Vás má jiný pohled na danou situaci, pro každého je skutečnost jiná. Lidský mozek má omezenou možnost příjmu vjemů a informací, proto vnímáte jenom část reality. Vliv na naše vidění světa má nejen mozek, ale i oko. Vlastní vjemy si spojíte pomocí Vašich myšlenek. Myšlenky určují, jak se na realitu díváte. Jestli vidíte pozitivní nebo negativní věci.

Pokud se Vám hlavou honí samé negativní myšlenky, Váš obraz vnímání je negativní. Všude vidíte to špatné.

Zrovna tak funguje i pozitivní myšlení, Váš obraz vnímání je naladěný pozitivně, vše vidíte v lepším světle, Váš mozek a oči záměrně vyhledávají pozitivní věci.

Říkáte si, že je to hloupost, že takto nefungujete. Uvedu Vám jednoduchý příklad, zkušenost, kterou máte možná i Vy. Vybírali jste si někdy nové auto? Nebo ojeté, na tom nezáleží. Přesně ve stejném okamžiku, když jste si vybrali jeden nebo dva modely, mezi kterými se budete rozhodovat, tato auta najednou vidíte všude. Každý den stejné auto potkáte na silnici, na parkovišti, …

Než jste začali přemýšlet o koupení auta, nevšímali jste si, která auta potkáváte. Vaše myšlenky se zaobíraly něčím jiným.

Pozitivní myšlení pro Vás znamená, základ úspěchu.  Myšlení je základ, ale je potřeba i něco vykonat. Bez akce můžete pozitivně myslet, ale budete jako ve snu. Až se ze snu probudíte, nebudete věřit vlastním očím.

V dnešní době, kdy se média předhánějí v negativních zprávách a vyvolávání strachu, Vám pozitivní myšlení zjednoduší život, umožní Vám přemýšlet nad tím, jak dál.

 

Ivana Sáčková
Skvěle se vyznám v práci obchodního zástupce. Věnuji se ji přes 19 let. S radostí pomáhám obchodním zástupcům a podnikatelům zvyšovat úspěšnost a efektivitu prodeje. Díky tomu za stejný čas více prodají a žijí své sny.
Jsem autorkou jedinečného e-booku Manuál úspěšného obchodního zástupce , ve kterém předávám ověřené prodejní principy a úspěšnou obchodní strategii. díky které můžete i vy nělikanásobně rozšířit maloobchodní síť zákazníků. dovézt rekordní tržbu v historii firmy a žít své sny.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *