Jak zvládnout krizi?

Když se řekne krize, jak to na Vás působí. Jaké jsou Vaše pocity? Jste rázem nejistí, máte obavy, co se bude dít? Myslíte hned na nejhorší? Takové a podobné myšlenky vyvolá slovo krize u většiny lidí. Ovládá Vás nejistota a strach vám brání v přemýšlení, jak krizi zvládnout.

Krize nemusí být jen ekonomická, ale reakce na krize máte stejné. Je to dáno způsobem Vašeho myšlení. Záleží jenom na Vás, jak si slovo krize přeložíte a představíte, z jakého úhlu pohledu se na krizi díváte.

Dá se představit naprosto odlišně. Můžete se na ekonomickou krizi dívat jako na katastrofu, která Vám nepřinese nic dobrého. V myšlenkách se už vidíte, jak dostáváte výpověď z práce. Skončíte na „pracáku“ a budete nezaměstnaný. Práci ne a ne najít, až nakonec rezignujete. Další pohled může být, optimističtější. Když dostanete výpověď, dostanete i nějaké odstupné. Začnete si hledat jinou práci, nebo se odhodláte a dáte se do podnikání. V obou případech se Vám to může splnit.

Zákon přitažlivosti říká: „Na co myslíte, to přitahujete“. Doporučuji věnovat pozornost tomu, co se vám honí hlavou.

Dovolím si ještě jeden pohled na krizi, jako takovou. Týkat se může čehokoliv, nejen ekonomiky a financí. Dá se na ni dívat i tak, že starý systém přestává fungovat a je potřeba vymyslet systém nový. Pojmout krizové situace z pohledu, jedno končí a druhé začíná. 

Je na Vás, jestli zůstanete ve vlaku, který za pár stanic dojede na konečnou. Nebo přestoupíte do vlaku, který teprve nabírá rychlost a má před sebou stovky kilometrů neprobádané cesty.

Vždy máte na výběr. Soudím, že je lepší začít pracovat na svém myšlení, postupně ho změnit na myšlení pozitivní. Se změnou myšlení uvidíte nové možnosti, které jste nechávali bez povšimnutí proklouznout kolem Vás.

Začněte postupně, poslechněte si přednášku, přečtěte si knihu, podívejte se na film. Když budete vidět hodně černě, vzpomeňte si, že existují alespoň dva pohledy na věc. S pravidelným poslechem, čtením a tréninkem pozitivního myšlení, si současně vybudujete i zdravé sebevědomí. Můžete využít i relaxační CD, která Vám pomohou. Některá mám vyzkoušená, doporučuji.

Pro obchodní zástupce je pozitivní myšlení klíčové. Postupy a principy prodeje najdete v PDF knize, Nastartujte kariéru obchodního zástupce, snadno a chytře.  Vyžádejte si ji zdarma.

Ivana Sáčková
Skvěle se vyznám v práci obchodního zástupce. Věnuji se ji přes 19 let. S radostí pomáhám obchodním zástupcům a podnikatelům zvyšovat úspěšnost a efektivitu prodeje. Díky tomu za stejný čas více prodají a žijí své sny.
Jsem autorkou jedinečného e-booku Manuál úspěšného obchodního zástupce , ve kterém předávám ověřené prodejní principy a úspěšnou obchodní strategii. díky které můžete i vy nělikanásobně rozšířit maloobchodní síť zákazníků. dovézt rekordní tržbu v historii firmy a žít své sny.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *