Jak sladit práci a osobní život obchodního zástupce?

Dobrá otázka. Někdy to je velký oříšek. Jak sladit práci obchodního zástupce s jeho soukromím? Je to snadné nebo složité? Na rovinu přiznávám, někdy utrpí osobní život někdy to je práce. Záleží na subjektivním pocitu, co je v ten daný okamžik důležitější.

Nejsložitější je vždy začátek. Když začínáte v jakékoliv práci, netušíte, jak se vyvinou pracovní povinnosti. Jaká je reálná pracovní doba. Zda končí po uplynutí času nebo splnění daného úkolu. Podle toho můžete sladit zbytek dne.

Obchodní zástupce je ve složitější situaci. Pokud chcete být úspěšní, mají přednost zákazníci. Osobní život může přijít na řadu, až máte splněno v práci. Zní to tvrdě? Možná, ale je to holý fakt. Chcete být úspěšní? Musíte na sobě makat, aby se Vám vše dostalo do krve. Abyste nemuseli zdlouhavě přemýšlet nad tím, čemu dát přednost.

Muži jsou na tom lépe. Většinou jim odpadá péče o domácnost a děti. Nikoho se nechci dotknout, ale stále převažuje model: “Muž je živitel rodiny a žena zabezpečuje její fungování.” Od kolegů obchodních zástupců vím, že většinou omezí slaďování na práci a jejich koníčky. Podle nálady přiberou i nějaké rodinné povinnosti.

Ženy jsou ve složitější situaci. Sladit práci “obchoďáka” a chod rodiny potřebuje systém a alespoň minimální pravidla.

Plánování, příprava a dodržení naplánovaného, je systém, který využívám. Kouzlo je v efektivitě, jednou stanovíte pravidla a potom je využíváte. Mírné korekce provádíte za pochodu. Nemáte-li žádný plán, každý den přemýšlíte, co byste měli dělat. V myšlenkách máte chaos a nevíte, jak vše zvládnete. Díky jednoduchým pravidlům ušetříte čas a energii.

Péči o domácnost doporučuji rozdělit mezi všechny členy. I děti mohou pomoci. Funguje to a vedete je k samostatnosti. Můžete odbourat kult pravidelných teplých večeří. Není to Vaše povinnost.  Mnohem lepší je věnovat hodinu času dětem než přípravě teplé večeře.

Nedovolte mýtům, aby Vás ovládaly. Je mnoho věcí, které děláme jenom proto, že se od nás očekávají. Také odkládáte své koníčky a zájmy na potom, až máte vše hotovo? Možná i pro Vás nadešel čas, začít žít trochu jinak. Nechte se inspirovat projektem Ženy ženám ke spokojenějšímu životu.

O sebevědomí, ženském time managementu, emoční inteligenci, emocích, o ženách v byznyse se dozvíte v projektu Ženy ženám 2012, kde 8 úspěšných žen expertek, odhalí ve 3 videích devět největších mýtů. Doporučuji, viděla jsem je, stojí za podívání a inspiraci. Váš čas bude dobře investovaný.

Ivana Sáčková
Skvěle se vyznám v práci obchodního zástupce. Věnuji se ji přes 19 let. S radostí pomáhám obchodním zástupcům a podnikatelům zvyšovat úspěšnost a efektivitu prodeje. Díky tomu za stejný čas více prodají a žijí své sny.
Jsem autorkou jedinečného e-booku Manuál úspěšného obchodního zástupce , ve kterém předávám ověřené prodejní principy a úspěšnou obchodní strategii. díky které můžete i vy nělikanásobně rozšířit maloobchodní síť zákazníků. dovézt rekordní tržbu v historii firmy a žít své sny.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *