Jste v životě aktivní nebo pasivní?

Jaký žijete život? Aktivní nebo pasivní?  Hledáte stále nové věci nebo čekáte, až vám ostatní něco předloží až pod nos. Konzumujete nebo se i aktivně podílíte na různých aktivitách v práci, doma,…

Má význam neustále vymýšlet aktivity a snažit se jít stále dál? 

Aktivní přístup v životě, je z mého pohledu, velice důležitou věcí. Zastávám názor: “Jaký si to uděláš, takový to máš”. Rozhodně se přikláním k aktivnímu postoji a přístupu k životu.

Pasivní přístup a čekání na to, až se něco stane je přímo nebezpečné. Hodně lidí na svůj pasivní přístup doplácí a dostává se do velkých problémů.

Pro příklad nemusíte chodit daleko. Kolik rodin je zadlužených a najednou nemají na pravidelné splátky. Místo aktivního řešení, jsou pasivní. Nemají na splátky tak dluhy neplatí. Vzniklou situaci začnou řešit až jim na dveře buší exekutor. Aktivní přístup na začátku problému, vám umožní domluvit splátkový kalendář a vyhnout se dalším komplikacím.

Při práci obchodního zástupce je aktivita klíčová. Aktivita se od vás očekává na každém kroku. Aktivním přístupem dosáhnete požadovaných výsledků. Žádný nadřízený vám nebude plánovat kdy a ke komu máte zatelefonovat. Kde je důležitá osobní návštěva apod. Vlastní iniciativa je vždy lepší než plnění příkazů a nařízení jiných. Z mého pohledu je lepší si úkoly splnit podle svého. I tak je dost různých omezení, kterým je nutné se přizpůsobit, ale nějaký prostor vám zůstává. Můžete si zvolit, jak dojdete k cíli.

Pasivní přístup se vám nevyplatí. Sice nebudete muset přemýšlet nad tím, co a jak udělat, ale dostanete práci “nalajnovanou” od A až do Z. Pak se můžete zlobit, že vám to vůbec nevyhovuje. Nenadávejte na šéfa, vy jste pohodlní, odevzdaní, vám se nechcete udělat ani mrť na víc. Příště možná vyměníte 5minut přemýšlení za postup, který vám bude lépe vyhovovat.

Jakými slovy se vyjadřujete?

Aktivní postoj je vyjádřený slovy. Rozhodli jste se, uděláte, budete, hledáte jak a co udělat? Pasivní postoj odráží jazyk oběti. Používáte slova, jako musím, kdybych mohl, nemohu, jsem takový, nic tím nezměním.

Staňte se aktivní, rozšiřujte si vědomosti v osobním i pracovním životě. Zajímáte se o profesi obchodního zástupce? Vyžádejte si PDF knihu: Nastartujte kariéru obchodního zástupce, snadno a chytře. V knize najdete postupy a dovednosti nezbytné pro práci obchodního zástupce.

Aktivní přístup umožňuje pozitivní změny.

Ivana Sáčková
Skvěle se vyznám v práci obchodního zástupce. Věnuji se ji přes 19 let. S radostí pomáhám obchodním zástupcům a podnikatelům zvyšovat úspěšnost a efektivitu prodeje. Díky tomu za stejný čas více prodají a žijí své sny.
Jsem autorkou jedinečného e-booku Manuál úspěšného obchodního zástupce , ve kterém předávám ověřené prodejní principy a úspěšnou obchodní strategii. díky které můžete i vy nělikanásobně rozšířit maloobchodní síť zákazníků. dovézt rekordní tržbu v historii firmy a žít své sny.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *