Jak se stát vítězem a nebýt obětí?

Každý den potkávám lidi, kteří mají jedno společné. Dívají se na život očima oběti. Nepřemýšlejí nad tím, jak se stát vítězem. Však to sami znáte. Slýcháte od kolegů, přátel i v rodině, jak je všechno špatně. Stále se něco děje, ale vždy za to může někdo jiný. Nic nezmůžu. Co nadělám, všude je to stejné. Práce není a v mém věku, kdo by o mě stál. Nějak to musím vydržet.

Většina lidí uvažuje podobným způsobem. Bojí se změny, jejich myšlení je ovládáno strachem. Samotná představa, že mohou uspět, je pro ně nemyslitelná. Oběti řeší jediné, proč to nejde a nepůjde.

Vítěz ví proč a hledá způsoby jak to udělat.  Máte představu, co změnit a věříte v úspěch. Nacházíte důvody, jak záměr zrealizovat. V duchu vidíte, jak si užíváte dosaženého úspěchu.

Chcete se například stát obchodním zástupcem. Nikdy jste tuto práci nedělali, chybí Vám praxe a zkušenosti.

Pro oběť to jsou důvody, proč se ani nepokusit. Předem se odsoudíte k neúspěchu a nic se ve Vašem životě nezmění.

Pro vítěze jsou tytéž důvody výzvou. Řeknete si: „Dokázali to jiní, dokážu to také. Každý začíná bez praxe a zkušeností”. Kdysi jsem také tak začínala.

Mám „studentky”, které to také dokázaly i s malými dětmi. Splnily si sen. Staly se obchodními zástupkyněmi. Jsem na ně pyšná a mám radost z jejich úspěchů.

Jak se stát vítězem a nebýt obětí?

Začněte u sebe. Dodejte si odvahy přemýšlet o tom, co byste chtěli a hlavně proč. Myslete pozitivně a věřte, že to zvládnete. Rozvíjejte dovednosti, které potřebujete pro dosažení úspěchu. Následujte příklady lidí, kteří úspěšně prošli cestu, kterou se chcete vydat. Vyvarujte se stejných chyb a využijte zkušenosti úspěšných ve svůj rychlý rozjezd.

Takto může začít i Vaše cesta. Stačí se rozhodnout a vytrvat.  Udělejte první krok a jděte stále dál krok za krokem. Den za dnem, rozvíjejte svoji osobnost a zdokonalujte potřebné dovednosti.

Chcete se zdokonalit? Chcete se vydat na cestu obchodního zástupce? Kniha: Nastartujte kariéru obchodního zástupce, snadno a chytře Vám v tom pomůže. Vyžádejte si ji zdarma. Zadejte do formuláře email, na který Vám přijde odkaz, kde si knihu stáhnete.

 

Ivana Sáčková
Skvěle se vyznám v práci obchodního zástupce. Věnuji se ji přes 19 let. S radostí pomáhám obchodním zástupcům a podnikatelům zvyšovat úspěšnost a efektivitu prodeje. Díky tomu za stejný čas více prodají a žijí své sny.
Jsem autorkou jedinečného e-booku Manuál úspěšného obchodního zástupce , ve kterém předávám ověřené prodejní principy a úspěšnou obchodní strategii. díky které můžete i vy nělikanásobně rozšířit maloobchodní síť zákazníků. dovézt rekordní tržbu v historii firmy a žít své sny.
Komentáře
 1. Josef Mencl napsal:

  Svatá pravda, ale někdy se mi zdá, že ty oběti si ve své pozici “mučedníků” vyloženě libují. Snažíte se někoho vytáhnout z bahna a on nejenom že nepodá tu svou ruku, ale když ho za ní chytnete tak se vám ještě vytrhne – aby tam mohl zapadnout ještě víc nebo co – a stále u toho řve “pomóc jsem v bahně”.
  Jaký je Váš názor?

  • Tam kde jsou, mají jistotu známého prostředí a určitého bezpečí. Když je vytáhnete ven, nevědí, co by v neznámém prostředí dělali. Dovedu si představit, že by zase skočili zpět, tam kde to znají. 🙂
   Doporučuji opatrnost, může nastat situace, kdy vás chtějí taky stáhnout dolů.

   • Josef Mencl napsal:

    A to je pravda. Z toho vyplývá, že můžeme pomoci jen těm kteří o pomoc opravdu stojí. Navíc je na rozhodnutí každého jednotlivce kde se chce pohybovat. Jestli zůstat v tom bahně a nebo zda už to stačilo (rytí rypákem v bahně) a je čas podívat se na světlo a jít dál. A do toho nemůžeme nikomu mluvit. Jen je to dost těžké a někdy mi přijde líto, že nejbližší o pomoc nestojí.

    • Marsy napsal:

     Všichni bysme měli respektovat cestu jiných. Někteří se potřebují válet v bahně, tak dlouho, jak jen to jde, aby pochopili. 🙂

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *