Jako obchodní zástupce začínáte jezdit s dodávkou?

cervena dodavkaJezdíte jenom osobním autem? Máte začít jezdit dodávkou?Je rozdíl jezdit s osobním nebo dodávkovým vozem? Kolik řidičů osobních aut umí couvat na zrcátka? Dodržujete skladovací systém zboží? Nemám přesně spočítáno, kolik kilometrů jsem při práci obchodního zástupce najela, ale odhaduji kolem tři čtvrtě milionu. Jezdila jsem, jak s osobním autem, tak téměř šestimetrovou „dodávkou“, se kterou mám najeto víc než s osobákem.

Tipy, které obchodním zástupcům ušetří čas a starosti.

Čím víc prodejních položek máte, tím je důležitější systém skladování.  V autě ještě více než ve skladě. Není nic horšího, než když projedete zátočinou a zboží se Vám sesype na hromadu. Zařiďte si, ať máte v dodávce pevné regály. Vyplatí se Vám to, i kdybyste si měli regály udělat svépomocí.

Doplňujte a ukládejte, stejné zboží na stejné místo. Budete během pár dní vědět i po slepu, kde co máte a ušetříte spoustu času. Nejčastěji prodávané zboží si dejte tak, aby bylo co nejlépe a nejrychleji dostupné.

Hlídejte si při bočním větru, přechody ze závětří do nechráněného prostoru. Silné větrné poryvy Vás dovedou vybočit i o metr.

Dávejte pozor na značky (zasahují do vozovky) a různé výšky okapů, střech, ať hned nemáte šrámy na autě i na duši.

Při vjíždění do křižovatky si najíždějte kolmo k hranici křižovatky. Jinak při odbočování vlevo, neuvidíte provoz, ze strany spolujezdce.

Dávejte velký pozor na chodce nebo cyklisty na krajnici, hlavně za snížené viditelnosti. Zrcátka Vám přesahují dvacet centimetrů obrys auta, jsou zrovna ve výšce hlavy chodce. Kolikrát jsou chodci vidět na poslední chvíli nebo až je míjíte. Doporučuji nejezdit těsně u krajnice.

Při couvání z řady zaparkovaných vozidel buďte obezřetní. Než vidíte na silnici, na kterou couváte, máte třetinu auta ve vozovce. Při couvání je dobré zapínat výstražná světla (blinkry) nebo mít žárovku, která při couvání pípá. Málokterý řidič Vám zastaví a umožní bezpečné couvání, i když vidí, že vyjíždíte. Kdybyste způsobili nehodu, vina je na vaší straně.

U dodávek se musíte naučit couvat na zrcátka, jinak máte smůlu. Dodávky mají zrcátka dvojitá, tak vidíte na zadní kolo, bok auta a hranu střechy. Zacouváte přesně na centimetry.

Hlídejte si výšku a šířku, kde projedete.  Některá parkoviště jsou omezena do 2tun. Do některé myčky se nevejdete nebo jenom se sklopenými zrcátky.

Krytá parkoviště mají udanou průjezdnou výšku, ale někde je vzduchotechnika udělaná níž a tak tam neprojedete. Někde nemůžete couvat, jinak si o strop utrhnete anténu, jak se otočí proti srsti.

Přemýšlejte, kde a jak parkujete, potřebujete místo na nadjetí a prostor před sebou nebo za sebou. U krátkých dodávek, je to jako osobákem, zaparkujete a vyjedete bez problémů.

Při ježdění s dodávkou nemusíte mít strach.  Sedíte pěkně vysoko a máte přehled, co se děje. Vidíte dřív a víc než z osobního auta.  Při parkování je skvělým pomocníkem velký „rejd“, zaparkujete lépe než s osobním autem.

Ivana Sáčková
Skvěle se vyznám v práci obchodního zástupce. Věnuji se ji přes 19 let. S radostí pomáhám obchodním zástupcům a podnikatelům zvyšovat úspěšnost a efektivitu prodeje. Díky tomu za stejný čas více prodají a žijí své sny.
Jsem autorkou jedinečného e-booku Manuál úspěšného obchodního zástupce , ve kterém předávám ověřené prodejní principy a úspěšnou obchodní strategii. díky které můžete i vy nělikanásobně rozšířit maloobchodní síť zákazníků. dovézt rekordní tržbu v historii firmy a žít své sny.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *