Vykročte ze zóny komfortu.

IMG_2199 mraky v udoliČasto se mluví o zóně komfortu. Jak je důležité, udělat alespoň pár kroků, za tuto pomyslnou čáru. Těchto pár prvních kroků ze zóny komfortu, může změnit život vám i vašemu okolí. Co znamená, vykročit ze zóny komfortu. Co si pod tímto pojmem představit?

Je vykročení ze zóny komfortu, krokem do neznáma?

Představte si, že si naplánujete cestu, po které se vydáte za svým cílem. Cítíte, že když k cíli dorazíte, zažijete něco úžasného. Má to jeden háček. Začátek cesty se skrývá v mlze. Díváte se do neznáma, stojíte a přemýšlíte, jestli máte udělat ten první krok a potom další a další. Možná budete chvílemi tápat, někdy vidíte jen kousek před sebe. Nevíte, co vás čeká. Potom najednou vysvitne sluníčko. Hned máte více energie jít dál, za svým cílem.

Před pár dny jsme byli lyžovat ve Franci. Vychutnávala jsem si pohled z ledovce do údolí, kde seděly mraky. V údolí nebylo vidět na špičku nosu. Zato na hřebenech hor bylo sluníčko a sem tam nějaký mrak. Nádherně jsme si na čerstvém prašanu zalyžovali. Ti, co zůstali na baráku, asi nadávali, na škaredé počasí. Při pohledu na horská městečka ukrývající se v mracích, jsem si uvědomila, sílu toho, že když se překonáte a vykročíte z vaší komfortní zóny, jenom tím získáte.

Proč se o tom zmiňuji? Kdybychom nevytáhli paty z pokoje, nechali se odradit špatnou viditelností a sněžením, moc bychom si lyží neužili. Byli bychom zklamaní, že nám počasí nepřálo. Přesto, že nás sluníčkem přivítala pouze dvě rána, užili jsme si týden skvělého lyžování v čerstvém prašanu.

V obchodě je to podobné. Jste na začátku a máte obavy, jak práci obchodního zástupce zvládnete, jestli se ji naučíte. Až mezi zákazníky zjistíte, jak práci obchodního zástupce zvládáte.  Jaké dovednosti potřebujete rozvíjet.

Připravte si potřebné materiály, seberte odvahu a začnete pracovat. Jedině kontaktem se zákazníky zužitkujete získané vědomosti. Vyrazte do terénu s odhodláním  zákazníkům pomáhat. Odměnou vám bude objednávka.

Vykročíte ze zóny komfortu? Pokud ano, kdy a jak?  

Líbí se vám článek, doporučte ho přátelům.

Ivana Sáčková
Skvěle se vyznám v práci obchodního zástupce. Věnuji se ji přes 19 let. S radostí pomáhám obchodním zástupcům a podnikatelům zvyšovat úspěšnost a efektivitu prodeje. Díky tomu za stejný čas více prodají a žijí své sny.
Jsem autorkou jedinečného e-booku Manuál úspěšného obchodního zástupce , ve kterém předávám ověřené prodejní principy a úspěšnou obchodní strategii. díky které můžete i vy nělikanásobně rozšířit maloobchodní síť zákazníků. dovézt rekordní tržbu v historii firmy a žít své sny.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů

 • Pošlete si e-book a další tipy navíc


  Nastartujte kariéru obchodního zástupce, snadno a chytře

  Získejte ZDARMA e-book, díky kterému víc a snadněji prodáte. Ověřené tipy a triky okamžitě využijete v praxi. Zjednodušte si prodej stejně jako 7.442 obchodníků.


 • Rubriky
 • Nejčtenější články
 • Začtěte se do 16 tipů v e-booku a vydělávejte víc.
 • Pošlete si e-book a další tipy navíc


  Nastartujte kariéru obchodního zástupce, snadno a chytře

  Získejte ZDARMA e-book, díky kterému víc a snadněji prodáte. Ověřené tipy a triky okamžitě využijete v praxi. Zjednodušte si prodej stejně jako 7.442 obchodníků.