Žijete od výplaty k výplatě?

Jste obchodní zástupce, prodejce, podnikatel nebo jakýkoliv zaměstnanec? Máte stále málo peněz? Dostali jste přidáno a na konci měsíce máte zase nulu? Nebo jste dokonce v mínusu?  Kdo za to může? Většina z vás řekne, že stát. Všechno se zdražuje, nikoho nezajímá, jak s penězi vyjdeme. Stát opravdu nezajímá, jestli umíte s penězi hospodařit, jestli se nějak protlučete. Někteří budete dotčeni nebo dokonce uražení, ale každý jste zodpovědný sám za sebe. Už víte, kdo může za nulu nebo minus na Vašem účtu na konci měsíce? Vaše myšlení a přístup k penězům.

Nechci nikomu kázat, nikoho poučovat, mým záměrem je, upozornit na pár maličkostí, které lidi podceňují nebo je odmítají vidět. 

Oblíbené výroky:

  • Vydělat víc peněz, to by se šetřilo.
  • Když dostanu přidáno, budu peníze dávat bokem.
  • Jakmile si koupím PC, TV, auto (je jedno, co to je), začnu šetřit.
  • Udělám si radost, jdu si koupit …
  • Zasloužím si to, koupím si …
  • Těch pár korun mě nevytrhne.

Určitě vymyslíte spoustu dalších výmluv a zdůvodnění. Vaše myšlení, je pravý důvod špatného hospodaření s penězi. Za vaše nuly a minusy v penězích, nemůže stát ani výše Vašich příjmů. Máte zvyk všechny peníze utratit.

Váš vzorec je:“VÍC VYDĚLÁM=VÍC UTRATÍM.”

Používejte vzorec: “VÍC VYDĚLÁM=VÍC UŠETŘÍM.”

Vzpomeňte si, když jste byli dítětem, jak končilo Vaše kapesné. V pokladničce nebo jste kapesné hned utratili?

Milióny lidí, včetně celebrit, se utápějí v dluzích, protože neumějí odložit okamžitý požitek. Musíte hned mít, co se Vám líbí? Vymyslíte důvod, proč se Vám zrovna tato věc hodí, i když ji nepotřebujete? To je jeden z důvodů, proč žijete od výplaty k výplatě.

Pár příkladů pro názornost.

Chodíte každý den na pivo. Kolik jich dáte, dvě, tři,…? Počítejte se mnou, budu počítat jenom dvě, vy si je spočítejte podle pravdy. Denně 2piva po 25Kč je 50Kč, za měsíc 30x50Kč=1500Kč, za rok 12x1500Kč=18.000 Kč to je už pěkná dovolená.

Kouříte? Stejný postup krabička cigaret denně za 50 Kč, jako u piva je výsledek 18.000 Kč.

Víkendová zábava pravidelně padne 1000 Kč, kdybyste si vyrazili jenom 12x za rok, hned máte 12.000 Kč.

Obchodní zástupci většinou na cestách, nakupují na benzinkách svačiny, pití, obědy. Když to bude jenom100 Kč za den, měsíc má 21 pracovních dní, utratíte 2100 Kč měsíčně, 12×2500=25.200 Kč ročně. 

Všechno je otázka priorit a úhlu pohledu. Jste obchodní zástupce, stravujete se na benzinkách, kouříte a pravidelně si “vyhodíte z kopýtka?  Mezi prsty Vám proteče cca 55.000 Kč za rok, za 10let přes půl miliónu.

Hospodaření s penězi ovlivňují i drobnosti, nad kterými mávnete rukou.

Je na Vás, jestli budete dál žít od výplaty k výplatě nebo něco změníte.

 

Ivana Sáčková
Skvěle se vyznám v práci obchodního zástupce. Věnuji se ji přes 19 let. S radostí pomáhám obchodním zástupcům a podnikatelům zvyšovat úspěšnost a efektivitu prodeje. Díky tomu za stejný čas více prodají a žijí své sny.
Jsem autorkou jedinečného e-booku Manuál úspěšného obchodního zástupce , ve kterém předávám ověřené prodejní principy a úspěšnou obchodní strategii. díky které můžete i vy nělikanásobně rozšířit maloobchodní síť zákazníků. dovézt rekordní tržbu v historii firmy a žít své sny.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *