Chcete být úspěšní nebo jenom přežívat?

Chcete být úspěšní nebo jenom přežívat?Kdo má šanci uspět? Sebejistý nebo nejistý? Odvážný nebo bojácný? Komunikativní nebo nemluvný? Rozhodný nebo nerozhodný? Usměvavý nebo zamračený? Takto můžete pokračovat s mnoha dalšími příklady. Kam tím mířím? K jednoduché otázce. S jakým obchodním zástupcem raději spolupracujete? Jasně, všichni řeknete se sebejistým, komunikativním, rozhodným, usměvavým,…

Na co narážím? Stále více lidí kolem sebe šíří negativní energii, obchodní zástupce nevyjímaje. Přitom by každý z nás měl přednostně udržovat svůj osobní postoj na pozitivní vlně.

Chápu, že je dnes složitější ubránit se negativním názorům a špatným zprávám, ale ruku na srdce. V čem Vám to pomůže? Kolik obchodních zástupců si samo přikládá pod kotel? Také si se svými zákazníky povídáte o všem, co je špatně? Používáte dnes tolik oblíbené slova: „To je hrozné. To je strašné.“ Kdykoliv tato slova slyším, je to jako šlehnutí bičem.

Řeknete si stokrát denně, je to hrůza, to je strašné, všechno stojí za houby. Jak se cítíte?. Přesně tak, jak mluvíte. Každého obchodního zástupce odhalí jeho řeč těla. Ukáže ostatním, jak se cítí. Mnozí OZ se „plouží“ jako mátohy, chodí shrbení, koukají do země.

Jste na tom podobně? Dobrou zprávou je, že pokud si to uvědomujete, můžete začít pracovat na zlepšení Vaší situace.

6 tipů, jak zlepšíte Váš postoj a pocity? 

  • První věcí, kterou uděláte je, že přestanete používat negativní slova: hrozné, špatné, stojí to za houby, … a další podobná hodnocení situace.
  • Každé ráno si Váš osobní závazek připomenete a vzpomenete si na něco, co Vás těší, co máte rádi, na nějaký úspěch nebo něco, co se Vám povedlo.
  • U zákazníků sami nezačínejte pitvat současnou situaci, začnete mluvit o něčem pozitivním (něco si připravte předem) budete se cítit lépe a zákazník bude vstřícnější, k uzavření objednávky, obchodu, …
  • Začněte si všímat i drobných úspěchů a radostí. Během dne jich potkáte desítky, stačí je vnímat. Podělte se o tyto drobné radosti a úspěchy s ostatními.
  • Běžte se projít, běžte cvičit, lyžovat, plavat, dělejte cokoli, co Vás vytáhne ze stereotypu.
  • Buďte hrdí, sebevědomí, narovnejte se a vztyčte bradu. Hned Vám bude lépe.

Tyto tipy mají velkou moc, změní Vaše špatné nálady na příjemné pocity. Je to dost pádný důvod k jejich vyzkoušení? Za mne ANO.

Váš postoj vylepší i PDF kniha, Nastartujte kariéru obchodního zástupce, snadno a chytře. Stačí vložit vpravo nahoře Váš email, na který Vám přijde odkaz ke stažení.

Ivana Sáčková
Skvěle se vyznám v práci obchodního zástupce. Věnuji se ji přes 19 let. S radostí pomáhám obchodním zástupcům a podnikatelům zvyšovat úspěšnost a efektivitu prodeje. Díky tomu za stejný čas více prodají a žijí své sny.
Jsem autorkou jedinečného e-booku Manuál úspěšného obchodního zástupce , ve kterém předávám ověřené prodejní principy a úspěšnou obchodní strategii. díky které můžete i vy nělikanásobně rozšířit maloobchodní síť zákazníků. dovézt rekordní tržbu v historii firmy a žít své sny.
Komentáře
  1. Olga Mušálková napsal:

    Děkuji za prakticke rady : )

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *