Obchodní zástupci jsou stále v kurzu.

Obchodní zástupci jsou stále v kurzuDobrá zpráva pro všechny obchodní zástupce. Jsme stále žádaní, zaměstnavatelé bez nás nemohou být. 🙂 Tento a podobné články, které ukazují na nezbytnost obchodních zástupců, mě vždy potěší.

Zaměstnavatelé v roce 2012 hledali nejvíce obchodní zástupce.

Zaměstnavatelé v letošním roce podle údajů pracovního portálu Jobs.cz nejčastěji hledali obchodní zástupce, v nabídce bylo 9113 těchto pracovních příležitostí. Na chvostu zájmu se naopak ocitli astronomové, archeologové, stavěči dekorací, dabéři a zahradní architekti. Pro každou z těchto profesí bylo vypsáno jediné místo. Vyplývá to ze statistik portálu.

»Velký zájem lidí o práci na obchodních pozicích a v administrativě přitom není dán jen silnou poptávkou firem, ale také faktem, že zde nejsou výrazné kvalifikační bariéry a část uchazečů proto tato místa volí jako záložní variantu. Oblast informačních technologií, zejména oblast vývoje aplikací a systémů, je přesně opačným případem ,« uvedl Tomáš Ervín Dombrovský ze společnosti LMC, která Jobs.cz provozuje.

zdroj. http://www.halonoviny.cz/articles/view/1708192
 

Poptávka po obchodních zástupcích je veliká, ale je nutno podotknout, že zaměstnavatelé mají zájem o lidi, kteří jsou iniciativní a ochotní na sobě pracovat.

Žádná nebo minimální praxe, není největším problémem, jak se mnozí uchazeči domnívají. Největší překážkou při hledání místa je malá ochota a schopnost obchodních zástupců, pracovat na svém sebevzdělávání.

Mohu vás ujistit, že je praxe výhodou, ale není nezbytně nutná. Nadšení, snaha a touha po vlastním růstu je důležitější. Touto zkušeností jsem si před léty prošla osobně. Někteří z vás si řeknou: “Jó kdysi, to bylo jednodušší než dnes.” Ano, byla jiná doba, ale dnes to funguje stejně.

Nadšení může zvítězit nad praxí. Netvrdím, že je to jednoduché, ale jde to.

I v roce 2012 někteří z mých “studentů” našli vytoužené místo obchodního zástupce bez obchodních zkušeností a praxe. Povedlo se jim, stát se z nezaměstnaného obchodním zástupcem.

Jsem přesvědčená, že v roce 2013 bude situace podobná. Poptávka po obchodních zástupcích stále trvá. Záleží jenom na vás, zda chytíte příležitost za pačesy vy nebo někdo jiný.

Pokud budete chtít na cestě za svým snem pomoc a podporu, jsem tu pro vás. Přeji vám hodně úspěchů.

Ivana Sáčková
Skvěle se vyznám v práci obchodního zástupce. Věnuji se ji přes 19 let. S radostí pomáhám obchodním zástupcům a podnikatelům zvyšovat úspěšnost a efektivitu prodeje. Díky tomu za stejný čas více prodají a žijí své sny.
Jsem autorkou jedinečného e-booku Manuál úspěšného obchodního zástupce , ve kterém předávám ověřené prodejní principy a úspěšnou obchodní strategii. díky které můžete i vy nělikanásobně rozšířit maloobchodní síť zákazníků. dovézt rekordní tržbu v historii firmy a žít své sny.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *