Zastavte se a ukliďte si ve své hlavě dřív, než bude pozdě

Máme potřebu mít kolem sebe uklizeno. Domácnosti a auta pravidelně uklízíme, ale na to nejdůležitější zapomínáme nebo „nemáme čas“.  Trochu zpomalíme o dovolených nebo víkendech, abychom si stihli užít pár dní volna.  A po pár dnech odpočinku zase skočíme po hlavě do víru dění. Vrátíme se k zaběhaným stereotypům aniž bychom přemýšleli nad efektivitou jednotlivých aktivit.

Zastavte se a ukliďte si ve své hlavě

zamyslete se nad tím, které činnosti ve vašem prodejním procesu fungují a které by potřebovaly upravit, vylepšit nebo vyhodit, protože nepřinášejí požadované výsledky.  Otevřete svoji mysl novým myšlenkám a postupům, které vám pomůžou zlepšit prodejní výsledky.

Jaké to je, když si uděláte čas a uklidíte si v hlavě?  Co můžete očekávat?

 • Osvobozující uvolnění a klid na duši.
 • Výsledkem je i jasná představa, co dělat nejdříve, co odložit na jindy, protože to není důležité.
 • Zmatek a chaos vyměníte za jasné představy a cíle.
 • Třeba si i uvědomíte, co chcete opravdu prodávat a proč.

Možná řešíte jak uspět, jak najít práci obchodního zástupce nebo jak se jím stát.

Vím, jaké to je, jít do neznáma a nevědět, co bude dál. Znám ten pocit, kdy nevím, co dřív, kdy se to na mě valí ze všech stran, že to už „nedávám“.

A to je pro mě signál zastav. Neděj nic. Nejdřív si vyčisti hlavu, potom přemýšlej a až máš jasno, jdi na to.  Vřele doporučuji, mě tento postup funguje dlouho, už od průmyslovky.

Jak si uklidit v hlavě? Jen tak si popovídejte s blízkou osobou, oprostěte se od všech starostí. Mluvte o tom, co pro vás znamená vzniklá situace. Nehledejte řešení. Mluvením uvolníte vnitřní nervozitu a napětí. Jakmile si pojmenujete, co vás trápí, z čeho máte strach, uleví se vám. Zbavíte se strachu, který vám brání konstruktivně myslet. Uvolníte tvořivou energii a můžete začít přemýšlet, jak vše zvládnout.

Jak na to? Udělejte si čas, uvolněte se. Jděte si za sportovat nebo seďte v klidu a tichosti. Nepouštějte hudbu, TV, rádio. V myšlenkách se vraťte do míst nebo prožitků, kdy jste byli šťastní a v pohodě. Nechejte myšlenky volně plynout. Po 10–20 minutách se začnou dít věci. Mysl se uklidní. Postupně vás napadají nové myšlenky, nové kombinace, nové možnosti, jak vše zvládnout. Uvědomíte si, že není žádný důvod ke strachu a obavám, vždyť nemusíte udělat vše naráz. Stačí zvládnout věci, které mají pro vás největší prioritu.

Výsledek. Pocit únavy je pryč, načerpali jste novou energii a odhodlání vše zvládnout.  Vyrážíte za zákazníky na obchodní schůzky, i když vaše představení produktů/služeb není úplně dokonalé.

Vaše pochybnosti a nejistotu můžete rozptýlit, pomocí e-knihy, Nastartujte kariéru obchodního zástupce, snadno a chytře. V knize najdete i návod, jak sjednat schůzku po telefonu, body obchodního rozhovoru, které byste měli dodržet a mnoho dalších rad a tipů.

Vyžádejte si ji zdarma.  Za pár minut jsou návody vaše.

Inspiroval vás článek? Sdílejte ho s vašimi přáteli a budu ráda i za váš názor a komentář.

Ivana Sáčková
Skvěle se vyznám v práci obchodního zástupce. Věnuji se ji přes 19 let. S radostí pomáhám obchodním zástupcům a podnikatelům zvyšovat úspěšnost a efektivitu prodeje. Díky tomu za stejný čas více prodají a žijí své sny.
Jsem autorkou jedinečného e-booku Manuál úspěšného obchodního zástupce , ve kterém předávám ověřené prodejní principy a úspěšnou obchodní strategii. díky které můžete i vy nělikanásobně rozšířit maloobchodní síť zákazníků. dovézt rekordní tržbu v historii firmy a žít své sny.
Komentáře
 1. Jiří Jágr napsal:

  Dobrý den paní Sáčková,
  dle mého názoru je dobrý „úklid ve své hlavě“ provozování jakéhokoli sportu. Mně se osvědčili dlouhé turistické pochody v lese, kde je málo lidí. Tyto pochody většinou absolvují sám a je fakt, že si hlavu dokonale vyčistím a na vyřešení problému najdu řešení. Je to má dlouholetá zkušenost, která funguje.
  Jirka Jágr

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů